Польща запрошує США перекинути війська з Німеччини

Польща заявила про готовність прийняти додаткові американські війська. Ініціатива з’явилася після заяв президента США Дональда Трампа про можливе виведення контингенту з Німеччини.

Позиція Варшави

Міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш наголосив, що країна посилить східний фланг НАТО за рахунок американських сил.

“Польща готова прийняти додаткові американські війська, щоб зміцнити східний фланг НАТО та забезпечити ще кращий захист Європи”, – зазначив він.

За словами міністра, союз з США лишається наріжним каменем безпеки Польщі.

Заяви Трампа

Звернення польського уряду пролунало невдовзі після виступу Трампа біля Білого дому. Президент не заперечив передислокацію військ до Польщі чи інших країн східного флангу НАТО.

Трамп також похвалив президента Польщі Кароля Навроцького. “У нас чудові відносини з Польщею, у мене чудові відносини з президентом, я підтримав його, і він переміг, – заявив Трамп. – Він чудовий боєць, він чудова людина, він мені дуже подобається, тож це можливо”.

Наразі в Польщі перебуває близько 10 тисяч американських військових. Варшава нарощує оборонні витрати на тлі війни Росії проти України та посилення її присутності в Білорусі. За даними джерела, країна витрачає майже 5% ВВП на оборону – один з найвищих показників у НАТО.

Раніше Трамп підтвердив плани скоротити контингент у Німеччині щонайменше на 5 тисяч осіб. Чиновники Пентагону здивовані таким кроком, адже виведення не планувалося.

У Міноборони США підтвердили наміри президента. Один високопосадовець у розмові з джерелом назвав це “покаранням Німеччини” за її позицію щодо війни в Ірані.

More From Author

Україна випробувала ШІ-турель проти дронів на оптоволокні, – Федоров

Борги ТКЕ перед «Нафтогазом» перевищили 150 млрд грн – Свириденко

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *