В Україні стрімко зростають борги підприємств теплокомуненерго перед групою «Нафтогаз». Сумарна заборгованість сягнула понад 150 мільярдів гривень.
Прем’єр-міністерка Юлія Свириденко зазначила: за останні чотири роки ці борги зросли більш ніж удвічі – з 60 млрд грн до майже 150 млрд грн. Проблема зачіпає й підприємства прифронтових регіонів.
Пошук джерел фінансування
Уряд уже доручив напрацювати механізми компенсації різниці в тарифах. Кабмін розглядає кілька варіантів: кошти держбюджету, допомогу від ЄС та міжнародних партнерів, дивіденди державних компаній.
Криза на ринку електроенергії
Тим часом погіршується ситуація на балансуючому ринку. Заборгованість учасників перед «Укренерго» досягла 42 млрд грн і щомісяця збільшується на 1 млрд грн, за даними джерел.
Зобов’язання самого «Укренерго» перед генераторами перевищили 30 млрд грн.