Напруга між США та Іраном стрімко зростає. Президент США Дональд Трамп заявив про готовність Вашингтона відновити бомбардування та вимагає від Тегерана поступок.
Жорсткі удари та вимоги угоди
Трамп наголосив, що американська сторона готова й надалі завдавати ударів по Ірану, якщо не вдасться досягти домовленостей. «Ми вчора жорстко вдарили по них, і сьогодні ми знову жорстко вдаримо», — сказав він. Президент підкреслив право США на такі дії: «Ми атакуватимемо їх — і атакуватимемо дуже жорстко. Ми відновимо бомбардування. Ми маємо на це право. Вони збили наш вертоліт».
Водночас Трамп вкотре закликав Іран укласти угоду зі Сполученими Штатами. «Іран повинен підписати угоду», — заявив лідер, додавши, що Вашингтон прагне домовленостей, «які мають сенс і працюють». Подальший розвиток подій залежатиме від того, чи вдасться досягти згоди, підсумував він.
Нагадаємо, напередодні американські військові завдали ударів по Ірану після інциденту над Ормузькою протокою, де було збито вертоліт Apache. За даними, вертоліт міг бути уражений іранським безпілотником типу Shahed. Уже в ніч на 10 червня США та Іран обмінялися взаємними ударами: американські сили атакували іранські системи ППО, пункти управління та радіолокаційні станції поблизу Ормузької протоки, назвавши операцію відповіддю на збиття вертольота.