Міністр закордонних справ України Андрій Сибіга провів першу особисту зустріч із новою главою МЗС Угорщини Анітою Орбан. Сторони домовилися про другий раунд експертних консультацій.
Переговори відбулися на полях засідання НАТО в Гельсінборгу, Швеція.
Підсумки консультацій та ключові домовленості
Міністри підбили підсумки першого раунду двосторонніх консультацій щодо національних меншин, який пройшов цього тижня. Домовлено провести другий раунд наступного тижня.
«Визнаємо важливість прогресу на цьому треку, прагнемо знайти конструктивні рішення та досягти відчутних результатів. Зі свого боку я підкреслив критичну важливість вступу України до ЄС та своєчасного відкриття переговорних кластерів», — наголосив Сибіга.
Він також поінформував угорську колегу про ситуацію на полі бою, мирний процес та потенційну нову роль Європи. Міністри погодилися, що відновлення двостороннього діалогу є позитивним розвитком для обох країн і всієї Європи, а також скоординували подальші контакти на всіх рівнях.
Передумови та контекст відносин
20 травня Україна та Угорщина розпочали двосторонні переговори на рівні експертів. Головними темами стали покращення сусідських відносин, забезпечення прав національних меншин та інтеграція України до ЄС.
Раніше Андрій Сибіга провів переговори з Анітою Орбан і оголосив про готовність відкрити нову сторінку у відносинах двох країн. Прем’єр-міністр Угорщини Петер Мадяр повідомив про старт технічних переговорів щодо захисту мовних, освітніх і культурних прав угорської громади на Закарпатті. Президент України Володимир Зеленський заявив про реальні шанси налагодити відносини з Угорщиною.