Російські сили справді взяли паузу в боях, але спрямовують її на посилення наступу. Про це повідомив речник Угруповання об’єднаних сил ЗСУ Віктор Трегубов в ефірі телемарафону.
“Ні, вони зараз справді стихли. Саме на сьогоднішній день вони справді намагаються брати паузу і використовувати цю паузу… для ротації, для підвезення сил і взагалі для поновлення своїх наступальних можливостей”, – пояснив Трегубов.
Водночас українські військові також застосовують цей час для вдосконалення логістики та ротацій. “Виглядає так, що саме на сьогодні росіяни не хотіли можливих ексцесів із парадом”, – підсумував речник.
Бої на фронті тривають
Попри домовленість про припинення вогню, Генштаб ЗСУ зафіксував до 16:00 51 бойове зіткнення. Ворог активізував тиск на сході та півдні. Найгарячіше – на Покровському та Гуляйпільському напрямках.
Перемир’я та парад у Москві
Міноборони Росії оголосило “тишу” на 8–9 травня. Володимир Зеленський запропонував почати з 6 травня, але Росія порушила режим. Україна відповіла дзеркально в ніч на 7–8 травня.
У п’ятницю ввечері Дональд Трамп анонсував триденне перемир’я на 9–11 травня. Зеленський підтвердив інформацію, пообіцяв обмін полоненими та видав указ, який виключив Червону площу з переліку цілей України 9 травня, дозволивши парад у Москві. На решті територій діятиме дзеркальний принцип.
Трамп також не виключив продовження перемир’я після 11 травня.