Президент України Володимир Зеленський привітав Петера Мадяра з призначенням на посаду прем’єр-міністра Угорщини. Лідер заявив про готовність до співпраці.
Слова Зеленського
“Вітаю Петера Мадяра із призначенням та початком роботи на посаді прем’єр-міністра Угорщини. Символічно, що ця інавгурація відбувається в День Європи”, – йдеться в повідомленні президента.
Зеленський підкреслив: Україна прагне розвивати відносини з Угорщиною на основі добросусідства та поваги до людей. “Разом ми можемо додати більше сили нашим народам і зробити сильнішою всю Європу”, – додав він.
“Бажаю успіхів та хороших результатів на посаді”, – завершив президент.
Політичні зміни
У квітні на парламентських виборах перемогла опозиційна партія “Тиса” на чолі з Петером Мадяром. Вона здобула конституційну більшість – 141 мандат із 199 (необхідно 133).
9 травня новообраний парламент обрав Мадяра прем’єром. Спікером стала його заступниця в партії Агнеш Форстхоффер. Екс-прем’єр Віктор Орбан не з’явився на сесії.