Президент України Володимир Зеленський підтвердив, що провів телефонну розмову з президентом США Дональдом Трампом. Сторони обговорили досягнення миру в Україні та майбутню зустріч на саміті G7.
Обговорені теми та підтримка США
Зеленський привітав Трампа з днем народження та побажав успіхів у зусиллях щодо завершення війни Росії проти України. Він подякував за американську підтримку, яку Київ пам’ятає з вдячністю — від протиракетних комплексів Javelin до систем ППО Patriot. Лідери детально розглянули ключові питання, серед яких мир.
“Щойно провів чудову розмову з Трампом. Я привітав президента Трампа з днем народження, і ми доволі детально обговорили багато ключових речей, серед яких, звісно, мир”, — зазначив Зеленський. Сторони також обговорили, як наблизити мир вже зараз. Є певні ідеї. “Ми обговорили те, що може допомогти наблизити мир зараз, і я поінформував Президента про останні події на полі бою та про те, як зміцнилася наша позиція. Домовились, що обговоримо більше під час нашої зустрічі на саміті G7. У нас є деякі хороші ідеї, які можуть допомогти наблизити мир і захистити життя”, — резюмував глава держави.