Міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро заявив, що Москва зазнала поразки на Африканському континенті. Економічна модель Росії виявилася неефективною, а спроби купити лояльність місцевих еліт приречені на провал у довгостроковій перспективі.
Економічний провал Москви
Після саміту «Африка вперед» у Найробі очільник французького МЗС зазначив, що обсяги торгівлі та інвестицій між Францією й Африкою значно перевищують частку Росії. Російська модель базується лише на експлуатації природних ресурсів країн Сахелю в обмін на послуги найманців «Африканського корпусу». Масштабні фінансові вливання Кремля та «прощення» боргів не створюють реальної економічної бази. Вони лише тимчасово купують прихильність еліт, тому позиції Росії на континенті стають дедалі вразливішими.
Тим часом Росія активізувала вербування африканців для війни в Україні. Агітація охоплює жителів близько 40 держав. Під прикриттям «культурного центру» в Того поширюється антизахідна пропаганда та вербування. Військовий контингент Росії в Африці зріс на 8 тисяч осіб, а дрони, які перекидають у регіон, посилюють ризики для безпеки та місцевих терористичних груп.