Російський лідер Володимир Путін повернувся до ядерної риторики. Під час наради з військовослужбовцями Збройних сил РФ він заявив про посилення стратегічних сил країни.
Причини стратегічних маневрів
Путін пояснив, що Росія змушена “замислитися над забезпеченням стратегічної безпеки” після виходу США з Договору про протиракетну оборону. Глава Кремля також згадав ракетний комплекс “Орешник” і наголосив на можливості його оснащення ядерними боєголовками.
Успіхи з “Сарматом”
Диктатор привітав військових з успішними випробуваннями міжконтинентальної ракети “Сармат”. За словами командувача Ракетних військ стратегічного призначення РФ, перший полк з цими комплексами планують поставити на бойове чергування до кінця року.
Путін стверджує, що дальність дії “Сармата” перевищує 35 тисяч кілометрів. У Кремлі зазначають, що ця ракета замінить радянський комплекс “Воєвода” і значно перевершує його за бойовими характеристиками.
Раніше Інститут вивчення війни повідомляв, що Росія нарощує ядерний потенціал найшвидшими темпами з часів Холодної війни. Москва також посилює військову присутність поблизу кордонів країн НАТО.
Аналітики вважають, що ці кроки свідчать про підготовку до тривалої конфронтації з Альянсом.