Звільнення солдатів з лав ЗСУ стартує наприкінці 2026 року. Водночас офіцери залишаться на службі, оскільки їхня роль є критично важливою для армії.
Позиція Міноборони щодо демобілізації
Заступник міністра оборони України Мстислав Баник на зустрічі з журналістами підкреслив: «Офіцери — це найважливіше в армії. І тих, хто став офіцером, ми точно не можемо собі дозволити швидко відпустити додому. Від них багато чого залежить, і вони — наша опора».
Баник, сам будучи офіцером, планує до початку демобілізації підписати 24-місячний контракт. Через два роки він отримає відстрочку. «Офіцерська служба — це вже інший рівень відповідальності, це інший рівень виконання завдань. Офіцери не сидять на першій лінії разом з піхотою, у них, очевидно, є більше відповідальності, але й сам процес служби у них трохи відрізняється», — пояснив заступник міністра.
Хто першим покине службу
Масштабна реформа армії передбачає зміни у виплатах, поверненні зі СЗЧ та звільненні. З кінця року почнуть демобілізувати воїнів, які воюють від початку повномасштабного вторгнення і провели тривалий час на бойових позиціях. Повна демобілізація можлива лише після завершення війни, наголошують у Генштабі ЗСУ.