Із 1 липня в Чернігівській області розпочинається обов’язкова евакуація з 12 прикордонних сіл чотирьох громад. Процес має завершитися протягом двох місяців.
Де оголошено евакуацію
Нова хвиля стосується сіл Корюківської, Городнянської, Новгород-Сіверської та Семенівської територіальних громад. Серед них — Прибинь, Шишківка, Рудня, Лемешівка, Мощенка, Вороб’ївка, Камінь, Кам’янська Слобода, Карабани, Чайкине, Газопровідне та Олександрівка.
Також продовжено евакуацію ще з семи сіл Сновської, Городнянської, Новгород-Сіверської та Семенівської громад, де її оголошували взимку. Загалом у цих населених пунктах залишається близько тисячі людей, зокрема 120 дітей.
Як вивозитимуть людей
Евакуаційні маршрути та транспорт уже затверджені. Мешканців додатково поінформують про місця збору. Кожному евакуйованому гарантують тимчасове житло. Влада планує завершити безпечне вивезення людей за два місяці.
Прикордонні населені пункти регіону регулярно зазнають ворожих ударів. Зокрема, наприкінці травня дрон атакував автомобіль патрульних у Новгороді-Сіверському, а в селі Машеве повністю згоріла школа. У Прилуках касетний удар пошкодив торговий центр «Епіцентр» — загинули троє людей, понад 20 отримали поранення.