Колишній міністр оборони Польщі Маріуш Блащак оголосив про повернення ордена «За заслуги» І ступеня, яким його нагородили у 2022 році. Це вже другий подібний випадок серед польських політиків за останні дні.
Рішення Блащака
«Я повертаю орден “За заслуги”, яким мене нагородила українська влада», — написав політик у соцмережах. За його словами, це жест солідарності з родинами, які десятиліттями чекають на гідне вшанування близьких і досі стикаються з перешкодами. Ймовірно, йдеться про події Волинської трагедії. Блащак також назвав рішення виразом незгоди з позицією чинної української влади та підтримкою президента Польщі Кароля Навроцького.
Днем раніше аналогічний крок зробив колишній прем’єр-міністр Польщі Ярослав Качинський, відмовившись від ордена Ярослава Мудрого. Він пояснив, що висловлює ставлення не до українців, а до «українських еліт», і теж підтримує Навроцького.
Нагадаємо, президент Польщі Кароль Навроцький позбавив президента України Володимира Зеленського ордена Білого Орла через рішення надати одному з підрозділів Сил спеціальних операцій ЗСУ ім’я «Героїв УПА». У відповідь низка українських посадовців та екс-президентів повернули польські нагороди.