20 бійців «Азову» з прапорами після повернення з російського полону

20 бійців «Азову» повернулися з російського полону

Україна в рамках обміну полоненими повернула з російської неволі 20 військовослужбовців 1-го корпусу НГУ «Азов». Майже всі вони — 19 бійців — обороняли Маріуполь.

Зустріч з рідними після чотирьох років

Командир бригади «Азов» Денис Прокопенко («Редіс») повідомив: «Сьогодні на рідну землю повернулись 20 бійців 1 корпусу НГУ “Азов”, з них 19 оборонці Маріуполя. Чотири роки в російській неволі, і ось, нарешті, зустріч з рідними, які боролись за повернення своїх і чекали на цей день».

Він привітав побратимів із поверненням і подякував за стійкість та мужність у надважких умовах. Окремі слова вдячності пролунали на адресу президента України, бійців, які поповнювали обмінний фонд, представників МВС, СБУ, ГУР, «Асоціації родин захисників Азовсталі» та країн, що сприяли переговорам.

Перший етап обміну «1000 на 1000»

15 травня Україна та Росія провели перший етап масштабного обміну «1000 на 1000». Додому повернули 205 українців — рядових, сержантів та офіцерів. Більшість утримувалися в полоні з 2022 року.

Вони захищали Маріуполь і «Азовсталь», билися на Донецькому, Луганському, Харківському, Херсонському, Запорізькому, Сумському, Київському напрямках та ЧАЕС. Наймолодшому — 21 рік, найстаршому — 62.

Багато звільнених мають серйозні травми, підірване здоров’я та психологічні наслідки. Деяких евакуювали пораненими з «Азовсталі».

More From Author

Брітні Спірс шокувала ресторан: гавкала та ходила з ножем

Кирило Буданов та прототип розумного дрона на тлі вечірнього поля

Буданов: Війна перейде до ери розумних дронів, прототипи в Україні

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *