Кияни масово отримують несправедливі рахунки за опалення за січень 2026 року, коли батареї залишалися холодними.
Реакція Кабміну
Прем’єр-міністр України Юлія Свириденко заявила, що якщо послуга не надавалася, рахунок має бути нульовим. «Там, де не надавалися послуги, абсолютно очевидно, об’єктивно не можуть виставлятися платіжки. Там платіжки мають прийти з нулями», — наголосила вона.
Свириденко попросила надати конкретні адреси для перевірки. Цим питанням займеться віцепрем’єр-міністр Олексій Кулеба. Відповідне доручення буде надане одразу після завершення години запитань до уряду.
«Не має там бути платіжок за розрахунок, якщо послуга не поставлялася. І в нас відповідні урядові рішення теж прийняті», — додала прем’єрка.
Тим часом мешканці столиці повідомляють у соцмережах про платіжки за опалення, хоча батареї були холодними, а рахунки за цей період уже сплачені.
Директор СВП «Енергозбут» КП «Київтеплоенерго» Костянтин Лопатін раніше повідомив, що підприємство провело перерахунок вартості теплопостачання за січень для 99% столичних споживачів. Перерахунок охопив понад 1 мільйон квартир, а загальна сума зменшення нарахувань перевищила 720 млн гривень.