У Києві викрили шахрайську схему, за якою 79-річного Валерія Пустовойтенка, колишнього прем’єр-міністра, ошукали на 6,7 млн гривень.
Невідомий зателефонував потерпілому та представився співробітником СБУ. Він повідомив про нібито причетність до фінансування держави-агресора і про неіснуючі кримінальні провадження. Для посилення тиску зловмисники надсилали підроблені повістки.
Схема обману та передача грошей
Шахраї переконували, що врегулювати ситуацію можна через перевірку та декларування коштів у спеціальній структурі. Під тиском погроз чоловік передав готівку в різних валютах під час особистої зустрічі. Загальна сума сягнула 6,7 млн грн. Після цього учасники схеми перевели гроші на криптогаманець і залишили собі по 300 доларів кожному.
Затримання та підозра
Оперативники затримали двох фігурантів. Слідчі під процесуальним керівництвом Шевченківської окружної прокуратури повідомили їм про підозру за ч. 5 ст. 190 КК України. Санкція статті передбачає до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Суд обрав запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Правоохоронці перевіряють причетність затриманих до інших аналогічних епізодів. Поліція закликає громадян не передавати гроші на перевірку і одразу звертатися до правоохоронців за таких дзвінків.