Домовленості омбудсменів
Україна та Росія продовжать взаємні відвідування військовополонених і верифікацію громадян у полоні. Такі кроки узгодили омбудсмени під час останнього обміну.
Український уповноважений Дмитро Лубінець провів зустріч із російською колегою Яною Лантратовою. Сторони домовилися про три пункти: продовжити відвідування полонених, верифікацію українців у російському полоні та обмін запитами щодо документів у цивільних справах.
Омбудсмени передали один одному великі списки зниклих безвісти військовослужбовців обох сторін для перевірки перебування в полоні. Лубінець наголосив: «Акцентую: для мене головне результат, який допоможе нашим громадянам — тим, хто у полоні, зниклим безвісти, їхнім рідним».
Останні обміни
26 червня відбувся третій етап обміну за формулою «1000 на 1000». Додому повернулися 160 українських захисників, зокрема оборонці Маріуполя та «Азовсталі». 27 червня з полону звільнили сімох цивільних, викрадених на початку вторгнення з Маріуполя та кількох областей.
Роботу з верифікації та повернення людей планують продовжити.