У ніч на 15 червня внаслідок чергової ворожої атаки у Дніпрі постраждав відомий Будинок органної та камерної музики. Пошкоджень зазнали будівля та унікальний орган, встановлений у залі ще 1985 року.
Масштаб пошкоджень
Інструмент, виготовлений німецькою компанією Sauer, мав понад 2 тисячі труб і десятки регістрів. Його звучання десятиліттями збирало повні зали й було добре відоме багатьом поколінням дніпрян. Тепер орган зазнав серйозних ушкоджень, і грати на ньому неможливо.
Директор та художній керівник закладу Антон Чернета повідомив, що внаслідок ракетного обстрілу на початку другої години ночі «вибите все, що може бути вибите» — шибки, двері. Постраждав і сам орган, причому дуже сильно. Територія навколо будівлі також вщент зруйнована уламками.
Голова Дніпропетровської обласної ради Микола Лукашук зазначив, що через численні пошкодження заклад не зможе працювати у звичному режимі та проводити концерти. «Дуже сильно постраждав орган. Наразі працювати на ньому буде неможливо», — додав Чернета. Ситуацію він охарактеризував як критичну та «ахову».
«Так виглядає російський терор у реальному житті: пошкоджений орган, зупинена робота концертної зали, ще одна втрата для міста», — підсумував Лукашук.