Йдеться про сотні мільйонів гривень. Криптовалюта, пов’язана з хакерським угрупованням, що атакувало компанії та громадян у Європі й США, вперше перейшла під контроль держави.
Деталі передачі активів
Сьогодні на криптогаманець АРМА перераховано понад 8,3 млн USDT — це понад 372 млн грн. Це перший випадок, коли арештовані криптоактиви фактично передано в управління державі, — зазначив Генеральний прокурор України Руслан Кравченко.
Йдеться про криптовалюту, яка зберігалася на гаманцях, підконтрольних учаснику міжнародного хакерського угруповання. За даними слідства, його члени здійснювали кібератаки на громадян і компанії в країнах Європи та США, викрадали конфіденційну інформацію, вимагали викуп, а отримані кошти легалізовували в Україні через купівлю нерухомості, автомобілів та іншого дороговартісного майна.
Орієнтовні збитки від діяльності угруповання перевищують 100 млн доларів. У межах розслідування правоохоронці затримали чотирьох учасників групи, зокрема її організатора. Усі вони перебувають під вартою.
Загалом у справі арештовано активи на понад 11,1 млн доларів. Серед них — житлові будинки, квартири, автомобілі, близько 1 млн доларів готівкою та криптовалюта в еквіваленті понад 8,3 млн доларів.
Сучасна злочинність давно перейшла у цифровий простір. А розслідування кіберзлочинів давно вийшли за межі України, — підсумував генпрокурор.