В Україні зареєстрували петицію, яка пропонує кардинально змінити підхід до оплати праці держслужбовців. Зарплати планують прив’язати до ефективності роботи та ключових показників діяльності відомств.
Ініціатива також передбачає тотальну цифровізацію адміністративних послуг. Усі сервіси, що не потребують особистої присутності, хочуть перевести в онлайн через застосунок «Дія». Планують повністю відмовитися від паперових довідок завдяки автоматичному обміну даними між відомствами.
Децентралізація та результати
Автор петиції пропонує передати 80% повноважень з адміністрування послуг на рівень об’єднаних територіальних громад. Петицію зареєстрували 17 червня 2026 року. Станом на 23 червня її підтримали 14 громадян. Для розгляду Кабміном потрібно зібрати 25 тисяч підписів, до завершення збору залишається 86 днів.