Вперше за роки великої війни час почав працювати на Україну. Росія опинилася в глухому куті: наступ сповільнився до найнижчих показників за останній рік, а втрати окупантів б’ють рекорди.
Чому Москва застрягла
Щомісяця Росія втрачає близько 35 тисяч військових убитими або важкопораненими. Набір контрактників ледве покриває цю діру. Ціна просування зросла різко: восени минулого року окупанти витрачали 67 солдатів на квадратний кілометр, а у квітні — вже 179.
Джерело зазначає: «Інерційний сценарій війни вперше за довгий час схилився на нашу користь». Саме тому президент Володимир Зеленський говорить про шанс на закінчення гарячої фази війни приблизно до листопада, коли в США відбудуться вибори до Конгресу.
Росія розглядає ризиковані варіанти: нову мобілізацію понад 100 тисяч людей, наступ з боку Білорусі чи розширення конфлікту на країни Балтії. «У них істерика, бо не хочуть мобілізацію — бояться своїх. Не хочуть по-серйозному лізти до Балтії — теж бояться. Ядерну бомбу теж кинути не можуть», — каже джерело.
Остання перевага Москви — ракетні удари, насамперед балістичні. Українській столиці варто готуватися до регулярніших атак, подібних до тієї, що сталася в ніч на 24 травня. Зеленський закликав світ посилити тиск на Росію, щоб зупинити удари по містах.