США готові виступати посередником у мирних переговорах між Україною та Росією. Однак Вашингтон не планує витрачати час на зусилля без результатів.
Про це заявив державний секретар США Марко Рубіо журналістам.
“Ми виконували і намагалися виконувати роль посередника в цьому процесі. Поки що це не принесло плідних результатів з низки причин. Ми, як і раніше, готові виконувати цю роль, якщо вона може бути продуктивною”, – сказав Рубіо.
Він наголосив: США не хочуть марнувати час і енергію на ініціативи без прогресу.
“Якщо ми побачимо можливість виступити в ролі посередника, який зблизить обидві сторони для укладення мирної угоди, ми б хотіли нею скористатися. Наша позиція, зрештою, така: ця війна – це трагедія”, – додав держсекретар.
Перебіг тристоронніх переговорів
Вже відбулося три раунди тристоронніх переговорів між Україною, Росією та США щодо завершення війни.
Новий раунд планували на початок березня, але його перенесли через операцію США проти Ірану.
Нещодавно помічник президента РФ Юрій Ушаков назвав продовження переговорів у тристоронньому форматі “недоцільним”.
За його словами, діалог марний, доки Україна не виведе війська з Донбасу.
В Офісі президента України відповіли: Кремль не планує припиняти бойові дії навіть після контролю над Донбасом. Такі ультиматуми лише розкривають загарбницькі наміри РФ.
Тим часом Київ очікує візиту представників президента США Дональда Трампа на рубежі весни та літа.