Українці повертаються: літня пара обіймається на кордоні після в’їзду

Українці повертаються: вперше з 2022 року більше в’їжджають, ніж виїжджають

Уперше від початку повномасштабної війни в Україні зафіксували позитивну динаміку перетину кордону. За перші чотири місяці 2026 року до країни в’їхало на 17 тисяч людей більше, ніж виїхало. Ці цифри відображають кількість перетинів, адже одна людина може виїжджати й повертатися кілька разів.

Ключові цифри та тенденції

Протягом січня-квітня в Україну в’їхали 4,186 млн людей, тоді як виїхали — 4,169 млн. Голова Державної міграційної служби Наталія Науменко зазначила: «Хай і не набагато — на 17 тис., але це перший період позитивної динаміки перетинів кордону від початку повномасштабної агресії». За словами джерела, у 2025 році до України вже повернулися близько 1,7 млн громадян. Це еквівалентно приблизно 4,4% населення країни.

Чому люди почали повертатися

Серед головних причин — стабілізація ситуації з енергетикою, поступове виснаження фінансових та психологічних ресурсів біженців за кордоном, а також програми підтримки повернення від країн ЄС. При цьому Науменко наголосила: «Відчутний перелам станеться не раніше повоєнного періоду». Під час активних бойових дій масового повернення не очікується. Тенденцію підтверджують і закордонні аналітики.

More From Author

Спікер презентує програму Steel Force Метінвесту для студентів з-за кордону

Метінвест Ахметова приваблює студентів з-за кордону: деталі програми Steel Force

Російський дрон Shahed-136 нової модифікації, збитий у Малі

У Малі збили російський «Шахед»: перше застосування в Африці

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *