Ексголова Офісу президента Андрій Єрмак вийшов з ізолятора після внесення повної суми застави. Суд визначив її розмір у 140 мільйонів гривень.
Тепер на колишнього посадовця накладають низку обмежень. Він зобов’язаний з’являтися за викликом до слідчих чи суду, не виїжджати за межі Києва без дозволу, повідомляти про зміну роботи чи адреси, уникати контактів зі свідками та іншими фігурантами справи, здати закордонні паспорти та дипломатичні документи, а також носити електронний браслет.
У чому підозрюють Єрмака
14 травня 2026 року Вищий антикорупційний суд відправив Андрія Єрмака під арешт на два місяці з альтернативою застави. Слідство вважає, що він причетний до групи, яка відмивала незаконні доходи на суму близько 460 мільйонів гривень. У матеріалах також фігурують колишній віцепрем’єр Олексій Чернишов та підприємець Тимур Міндіч.
Кошти від махінацій в енергетиці нібито спрямували на будівництво котеджного містечка «Династія» в Козині. На цей проєкт пішло понад 8 мільйонів доларів, а на окремий об’єкт — ще 1,9 мільйона. У документах Єрмака згадували під іменами «Хірург» або «Андрій», а йому приписують один з маєтків площею до 1000 квадратних метрів. Під час обшуків знайшли папери щодо можливих призначень у СБУ, а також перевіряють роль батька підозрюваного у будівництві у 2020–2022 роках.
Єрмак провину повністю заперечує. Підозру йому вручили 11 травня. Кримінальне провадження триває з листопада 2025 року, коли відбулися перші обшуки та звільнення з Офісу президента.