Українським педагогам варто очікувати чергового збільшення заробітної плати вже восени. Після січневого підвищення наступний етап відбудеться у вересні 2026 року.
Про це заявив міністр освіти і науки України Оксен Лісовий.
Ключові зміни для вчителів
Освітній процес у країні забезпечують майже 400 тисяч учителів, які навчають понад 3,7 мільйона українських дітей. Глава МОН наголосив, що впровадження реформи профільної старшої школи не відкладатимуть до кінця війни.
Питання оплати праці залишається одним із найчутливіших для вчительської спільноти, однак держава продовжує працювати над його вирішенням навіть в умовах повномасштабної війни. «Попри усі труднощі, цього року підвищення оплати праці педагогів продовжується: після січневого підвищення наступний етап відбудеться у вересні. Робота над цим питанням триває», — зазначив Лісовий.
Заяву міністр зробив за підсумками участі в освітньому фестивалі «Вчителі майбутнього 2026», який проходив у Львові. Лісовий наголосив, що українська система освіти вже п’ятий рік повномасштабної війни продовжує працювати насамперед завдяки педагогам. Сьогодні майже 400 тисяч учителів навчають понад 3,7 мільйона дітей попри повітряні тривоги, перебої з електропостачанням, вимушені переїзди та інші виклики воєнного часу.
Як педагоги можуть збільшити доходи
Окрім зростання базового окладу, вчителі мають право на додаткові нарахування. Сертифікація дає право на доплату у розмірі 20% посадового окладу протягом трьох років. Учителям нараховують щомісячну доплату за роботу в складних умовах, розмір якої залежить від навантаження і в середньому становить близько 2 тисяч гривень.
Додаткові виплати передбачені за підвищення кваліфікації та отримання професійних звань. Наприклад, звання «вчитель-методист» дозволяє отримувати надбавку близько 15% після проходження атестації. Педагоги можуть розраховувати на доплати за інклюзивне навчання, перевірку зошитів, завідування кабінетами та інші додаткові обов’язки — такі надбавки можуть становити від 10% до 20%.