Українців попереджають про нову небезпеку. Зловмисники масово надсилають фейкові листи від імені компанії «Укренерго». У повідомленнях закликають завантажити шкідливі файли під виглядом графіків відключень світла чи квитанцій для оплати.
Що відомо про схему
Листи маскують під офіційну електронну адресу НЕК «Укренерго» (office@ua.energy). Користувачів просять відкрити вкладений «документ». Насправді там міститься шкідливе програмне забезпечення. Розсилку здійснюють із території Росії. Мета — отримати доступ до пристроїв українців, а також викрасти паролі та банківські дані.
У «Укренерго» наголосили, що компанія ніколи не розсилає подібні документи на електронні пошти. «НЕК „Укренерго“ попереджає, що компанія не розсилає графіки відключень чи квитанції електронною поштою», — зазначили в компанії.
Українців закликають бути пильними та дотримуватися правил цифрової гігієни. У разі отримання такого повідомлення в жодному разі не переходьте за посиланнями, не завантажуйте файли та негайно видаліть повідомлення.
Останнім часом в Україні фіксують зростання кількості витончених кібератак та цифрового шахрайства. Зловмисники активізувалися у месенджерах та використовують новітні технології, зокрема штучний інтелект.