Угорський прем’єр-міністр Петер Мадяр заявив про готовність провести зустріч із президентом України Володимиром Зеленським. За його словами, така зустріч на найвищому рівні можлива вже на початку наступного тижня за умови досягнення згоди сторін.
Позитивний прогрес у переговорах
Мадяр зазначив, що Україна та Угорщина демонструють позитивний прогрес у врегулюванні прав національних меншин. Технічні переговори можуть завершитися вже цього тижня. Угорська сторона готова до офіційної зустрічі на найвищому рівні, якщо сторони досягнуть згоди.
Нагадаємо, 20 травня Україна та Угорщина розпочали двосторонні консультації на експертному рівні. Сторони зосередилися на питаннях добросусідських відносин, захисту прав нацменшин та просування України до членства в ЄС. Глава МЗС Андрій Сибіга провів переговори з Анітою Орбан і заявив про готовність розпочати новий етап у відносинах між Києвом і Будапештом. Петер Мадяр також повідомив про початок технічних консультацій щодо гарантування мовних, освітніх і культурних прав угорської меншини на Закарпатті. Володимир Зеленський висловив переконання, що між двома державами є реальні передумови для покращення двосторонніх відносин. Речник МЗС Георгій Тихий підтвердив, що консультації тривають і сторони працюють над конструктивом.