Мапа України демонструє зростання швидкості 4G після вимкнення 3G Київстар

Київстар вимикає 3G у трьох областях: як підготуватися абонентам

Мобільний оператор «Київстар» продовжує модернізацію мережі. З 18 серпня 2026 року компанія почне новий етап відключення 3G у Дніпропетровській, Івано-Франківській та Хмельницькій областях. Частоти, що вивільняться, переведуть на 4G, щоб підвищити швидкість інтернету та підготувати інфраструктуру до 5G.

Навіщо відмовляються від 3G

Оператор пояснює рішення відмовою від застарілої технології. Це дозволить покращити швидкість мобільного інтернету, стабільність зв’язку, якість дзвінків і прискорити запуск 5G у майбутньому. Модернізація триває в межах довгострокової стратегії розвитку телеком-мережі.

Що робити абонентам

Після вимкнення 3G користувачам потрібно перейти на 4G. Для цього потрібен смартфон із підтримкою LTE, увімкнений режим 4G у налаштуваннях і USIM-карта. Якщо картка не підтримує 4G, її можна безкоштовно замінити в магазинах оператора без зміни номера.

Рекомендується активувати VoLTE для якісних дзвінків через 4G та увімкнути автоматичний вибір мережі. На Android достатньо зайти в «Налаштування» — «Мобільні мережі» — «Тип мережі» і вибрати режим 4G або LTE. На iPhone потрібно активувати мобільні дані в розділі «Стільникові дані». Власникам смартфонів із двома SIM-картами радять вставити картку «Київстар» у перший слот.

Раніше, з 26 травня, відключення 3G почалося в частині населених пунктів Рівненської, Івано-Франківської, Миколаївської та Харківської областей. Без правильних налаштувань після повного вимкнення 3G можливі перебої зі зв’язком або інтернетом.

More From Author

НБУ оновив правила для карток і онлайн-оплат: що змінилося

Легіонери «Шахтаря» у вишиванках: Траоре та Оба вшанували День вишиванки

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *