Російські окупанти перейшли до активної фази весняно-літньої наступальної кампанії. Тому суттєвого загострення на фронті найближчим часом не прогнозують.
Фаза витрачання ресурсів
Начальник управління комунікації Угруповання Об’єднаних сил ЗСУ Віктор Трегубов в ефірі телемарафону пояснив ситуацію.
За його словами, триває активна фаза російського наступу.
“Загострюватися вона навряд чи буде, бо вона вже загострена. Питання в тому, коли вони вичерпаються, підуть знов-таки на ще одне поповнення і далі спробують, може, зробити щось влітку. Але станом на зараз якраз у них фаза не накопичення ресурсу, а скоріше витрачання цього ресурсу”, – зазначив Трегубов.
Бронетехніка неефективна
Ворог продовжує уникати використання бронетехніки через її низьку ефективність.
“Будь-яка спроба наварити на танк іще одну додаткову ступінь захисту і перетворити його на зовсім схожий на мурашник все одно неефективна. Ну, піде на нього ще на один дрон більше. Тому станом на зараз бронетехніка майже не використовується, мототехніка використовується обмежено”, – пояснив речник.
Натомість фронт насичений дронами різних типів. Незабаром очікується поява значної кількості наземних роботизованих комплексів. Тепла бездощова погода посилює активність безпілотників для ураження цілей.
Президент України Володимир Зеленський прогнозує черговий російський наступ уже цього літа. Раніше він наголошував, що Кремль попри величезні втрати готує нові атаки та планує розширити мобілізацію.
За даними джерела, Росія має намір залучити щонайменше 18 500 іноземних найманців. Пріоритет – громадяни Казахстану, Киргизстану, Узбекистану та Таджикистану.